Instituudist

Eesti Mereinstituut on teadusasutus, kus jätkatakse Eesti mereuuringute pikka traditsiooni ja tegeletakse valdkonna arendamisega nii Eestis kui kogu Läänemere piirkonnas. Tegemist on Eesti suurima mereuuringuid teostava organisatsiooniga. Uurimisvaldkondade laia spektriga kaetakse teemad merevee füüsikast bioloogiani, omades enamikes valdkondades Eesti jaoks unikaalset ekspertiisivõimekust ja kvalifikatsiooni.

Eesti Mereinstituut on õppebaasiks merebioloogilise suunitlusega üliõpilastele ja kraadiõppuritele.

Viimastel aastakümnetel on Mereinstituut tõstnud Eesti teaduse tuntust nii Läänemere piirkonnas kui laiemalt Euroopas ja mujal maailmas. Olles oma olemuselt väga rahvusvaheline, on loomulik, et kaasaegsed mereuuringud teostatakse kõrgel tasemel ja tihedas koostöös spetsialistidega teistest Läänemere äärsetest riikidest ja kaugemaltki. Eesti mereteadlaste edu rahvusvahelisel tasemel väljendub nii kõrgetasemelistes teaduspublikatsioonides kui ka osalemises rahvusvahelistes projektides. Samas moodustab suure osa mereinstituudi tegevusest ka kohalike, Eesti jaoks tähtsate teadusprobleemide lahendamine, merekeskkonna seire  ja rakendusuuringute läbiviimine.

Eesti Mereinstituut koosneb viiest (merebioloogia, kalabioloogia ja kalanduse, kaugseire ja mereoptika, meresüsteemide, Pärnu) osakonnast koos nelja (merebioloogia, hüdrokeemia, ökodünaamika, kalabioloogia) laboriga ja Kalanduse teabekeskusega. Välitöid viiakse regulaarselt läbi kuues välibaasis (Pärnu, Praaga, Matsalu, Kihnu, Käsmu, Kõiguste).

Projektid

TÜ Eesti mereinstituudi käimasolevate ja lõppenud projektide täieliku loendi leiab Eesti Teadusinfosüsteemist ETIS.
räim_LTMI

Kalanduse teabekeskus